Gdańsk

Indywidualne podejście do zakupu nieruchomości. Poznaj proces zakupu.

1. Spotkanie konsultacyjne i poszukiwanie nieruchomości

Kupno domu czy mieszkania to poważna sprawa i duża inwestycja, to też realizacja własnych marzeń i ambicji. Jesteśmy od tego aby w tym pomóc, tak aby cały proces zakupu był satysfakcjonującym, bezpiecznym i pozytywnym doświadczeniem. 

Proces zakupu rozpoczynamy od pierwszego spotkania konsultacyjnego. W trakcie spotkania Makler musi poznać twoje oczekiwania i potrzeby, odpowie też na twoje pytania i wątpliwości, przedstawi ci możliwości i doradzi bazując zawodowym doświadczeniu oraz profesjonalnym dystansie do sprawy.

Celem spotkania jest znalezienie najlepszych rozwiązań, sprecyzowanie lokalizacji i parametrów poszukiwanej nieruchomości słowem zbudowanie twojego indywidualnego profilu mieszkaniowego. 

Po spotkaniu Makler na podstawie twojego indywidualnego profilu mieszkaniowego rozpocznie poszukiwanie odpowiednich nieruchomości dostępnych na rynku. Następnie Makler przedstawi ci wynik wyszukania w formie krótkiej prezentacji ofert, a ty wybierzesz te które będziesz chciał zobaczyć na żywo, na miejscu.

Następny krok

2. Wizytacje wybranych nieruchomości

Dla wybranych przez ciebie ofert Makler ustali plan i dogodne terminy wizytacji. Na wizytacje udasz się z Maklerem, aby poznać nieruchomość na żywo, na miejscu, by poczuć czy będziesz się w niej czuł komfortowo, czy zechcesz ją mieć w przyszłości, co mógłbyś w niej zrobić, aby była twoją wymarzoną i najbardziej odpowiednią dla ciebie. A przy tym Makler będzie służył ci poradą i opiniami, abyś mógł dobrze zdecydować o jej kupnie czy podjęciu inwestycji.

Podczas wizytacji Makler będzie też twoim profesjonalnym przewodnikiem, jako niezaangażowany emocjonalnie i reprezentujący twoje interesy wskaże na co warto zwrócić uwagę, o co dopytać właściciela i co ustalić aby zgromadzić pełną wiedzę  o nieruchomości. 

Dbamy też o to, aby twoje wizytacje były całkowicie indywidualnie i organizowane przez twojego Maklera.

Następny krok

3. Negocjacje transakcji

Po wyborze odpowiedniej nieruchomości nadchodzi czas na złożenia twojej propozycji transakcji właścicielowi nieruchomości i rozpoczęcie negocjacji. Makler zawsze służy pomocą przy sformułowaniu i złożeniu propozycji transakcji, może też dalej negocjować warunki transakcji w twoim imieniu. W każdym momencie jeśli zechcesz możesz samodzielnie prowadzić negocjacje, a Makler pozostanie wtedy tylko twoim doradcą i organizatorem działań z nich wynikających.

Do sprzedającego i kupującego należy ostateczna decyzja kiedy i jak zakończą się negocjacje. Typowe negocjacje trwają zwykle do kilku dni.

Do czasu podpisania umów, każda ze stron może odstąpić od negocjacji. Jest więc w interesie kupującego i sprzedającego, jeśli dojdą do porozumienia, by możliwie najszybciej podpisać umowę przedwstępną lub sprzedaży.

Następny krok

4. Transakcja

Po zakończonych negocjacjach przychodzi czas na zawarcie umowy. To bardzo ważna część tego procesu. Umowa reguluje wszystkie warunki transakcji m.in. cenę, szczególne ustalenia, warunki płatności i terminowość.

Na tym etapie Makler będzie nieocenionym koordynatorem i przewodnikiem, jako profesjonalista i osoba z doświadczeniem wielu transakcji za sobą.

Jeśli strony są zgodne co do wszystkich warunków sprzedaży, zwykle przystępujemy do zawarcia umowy przedwstępnej z zadatkiem, szczególnie gdy potrzebny jest dodatkowy czas na załatwienie odpowiednich spraw jak np. formalności kredytowych lub któraś ze stron nie może od razu przystąpić do umowy sprzedaży.

Wybór kancelarii notarialnej na sfinalizowanie transakcji co do zasady przypada kupującemu, ale na życzenie stron możemy zarekomendować znane nam i sprawdzone kancelarie.

Ustaleniem terminu w kancelarii notarialnej, wszelkimi uzgodnieniami, oraz dostarczeniem niezbędnych danych i dokumentów do kancelarii zajmie się Makler.

Makler potwierdza też i przypomina stronom umowy o ustalonych terminach, oraz towarzyszy kupującemu i sprzedającemu przy finalizacji umowy u notariusza.

Następny krok

5. Przekazanie nieruchomości

Po podpisaniu aktu notarialnego umowy sprzedaży stajesz się nowym właścicielem nieruchomości i abyś mógł wejść w jej posiadanie musi jeszcze nastąpić jej przekazanie. Na tym etapie nasz Makler jest również obecny i pomocny. 

Po sprawdzeniu czy wszystkie warunki z umowy zostały spełnione następuje przekazanie kluczy i protokolarne przejęcie nieruchomości przez nabywcę.

Makler przygotuje taki protokół i dodatkowo przypomni oraz pokieruje jakich czynności związanych z zakupem musisz jeszcze dokonać m.in. dot.: umów z dostawcami mediów i usług, zgłoszenia u zarządcy czy zgłoszenia podatkowego nieruchomości.

To wszystko otrzymujesz jako kompleksowy serwis związany z zakupem nieruchomości przez naszą firmę.

Opisany autorski model pośrednictwa wprowadziliśmy na rynek w 2005 roku, jako pierwsza w Polsce firma pośrednictwa w obrocie nieruchomościami i z sukcesem ku zadowoleniu naszych klientów realizujemy go do dziś.

WYSZUKUJEMY, DORADZAMY, FINALIZUJEMY

Od ponad 20 lat uczestniczymy w zakupach i sprzedaży nieruchomości.
Oferujemy tę wiedzę w indywidualnym podejściu, wszystkim tym,
którzy oczekują skutecznego pośrednictwa w zakupie nieruchomości.

 

SZACUJEMY WARTOŚĆ NIERUCHOMOŚCI

Właściwa wartość nieruchomości wynika z wielu szczegółów.
Jesteśmy profesjonalistami od badania tych szczegółów.
Analizujemy, badamy, wyliczamy, aby prawidłowo oszacować wartość.

Facebook